بایدن: ترامپ مانند یک بچه عمل کرد

به گزارش وبساز 102، فارس نوشت: نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عملکرد رئیس جمهور کنونی این کشور را در مقابله با ویروس کرونا، مانند عملکرد یک بچه توصیف کرد.

بایدن: ترامپ مانند یک بچه عمل کرد

جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال جاری، طی سخنرانی در شهر لنکستر، بار دیگر عملکرد دولت آمریکا در مقابله با همه گیری ویروس کرونا را زیر سوال برد و خواهان گسترش دسترسی به مراقبت های بهداشتی در آمریکا به وسیله طرح اوباماکر شد.

بایدن گفت: ترامپ مثل بچه ای است که نمی تواند باور کند این اتفاق برای او افتاده است. خب، این همه گیری برای او اتفاق نیفتاده، برای همه ما رخ داده و وظیفه او ناله و شکایت کردن نیست؛ وظیفه او این است که کاری در این خصوص انجام دهد.

او در این سخنرانی همچنین به دولت ترامپ توصیه کرد دادخواست علیه این قانون مراقبتی مقرون به صرفه را متوقف کند و هشدار داد در غیر این صورت میلیون ها آمریکایی پوشش بیمه خود را در میانه همه گیری مرگبار کرونا در آمریکا از دست خواهند داد.

این سیاستمدار آمریکایی همچنین وعده کارزار انتخاباتی خود درباره گسترش پوشش خدمات درمانی با اجرای گزینه بیمه عمومی بار دیگر تکرار کرد و گفت: ما به یک گزینه عمومی بیش از هر زمان دیگری به خصوص وقتی بیش از 20 میلیون آمریکایی بیکار هستند، احتیاج داریم.

بایدن در واکنش به ادعاهای ترامپ درباره بالا بودن آمار مبتلایان آمریکا به دلیل آزمایش های تشخیصی بیشتر هم گفت که بدون شک آزمایش بیشتر جان انسان ها را نجات می دهد. بایدن همچنین از ترامپ به دلیل رجحان دادن وجهه سیاسی خود بر سلامت جامعه انتقاد کرد.

وی که در این سخنرانی ماسک مشکی به صورت زده بود، خود را همچنین با ترامپ که دوست ندارد با ماسک دیده گردد، مقایسه کرد.

در رقابت های اولیه انتخابتی 2020 حزب دموکرات مسئله مراقبت های بهداشتی، یکی از مسائل مورد بحث بود. دولت ترامپ روز پنجشنبه بار دیگر از دیوان عالی خواست قانون اوباماکر را لغو کند. این در حالی است که بیش از 20 میلیون آمریکایی تحت پوشش این قانون قرار دارند.

این اقدام دولت ترامپ در حالی است که بیکاری در کشور کرونازده آمریکا رکورد زده است؛ تا به امروز حدود 2 میلیون و 500 هزار آمریکایی به کرونا مبتلا شده اند و بیش از 124 هزار نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

برآوردهای وبگاه آماری وُرلداُمتر نشان می دهد طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع، 40184 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز 649 آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

پیش از این رئیس مؤسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد پیش بینی کرد که تعداد قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا ظرف سه ماه آینده و تا ماه سپتامبر به 200 هزار نفر برسد.

آنتونی فائوچی عضو ارشد کارگروه کرونای کاخ سفید نیز چندی پیش با بیان اینکه آمریکا هنوز در موج اول کرونا قرار گرفته است، گفت افزایش موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا را نمی توان با افزایش آزمایش ها توجیه کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "بایدن: ترامپ مانند یک بچه عمل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ترامپ مانند یک بچه عمل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید