معضل کارت های بی نام بازرگانی برطرف می شود

به گزارش وبساز 102، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز معضل کارت های بی نام بازرگانی را برطرف می کند، گفت: مسئولیت اجرای دقیق این قانون برعهده رئیس جمهور است.

معضل کارت های بی نام بازرگانی برطرف می شود

به گزارش وبساز 102 به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (اعاده شده از شورای نگهبان 2) با موارد اصلاحی موافقت کردند.

آقای قالیباف در رابطه با نهایی شدن تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضمن تقدیر از فعالیت کمیسیون اقتصادی و مسئولان دولتی گفت: این لایحه مربوط به یکی از موضوعات جدی کشور مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز است لذا باید اذعان کرد این قانون بسیار دقیق است.

رئیس مجلس شورای اسلامی شرح داد: در گذشته طوری بود که مسئولیت این امر می توانست به مجموعه دیگری واگذار شود و جدیتی وجود نداشت، اما در این قانون مسئولیت با شخص رئیس جمهور است. در این قانون ضمانت اجرایی پیش بینی شده تا اگر کسی تخلفاتی از قانون داشت اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع کارت های بازرگانی یکی از معضلاتی بود که با آن روبرو بودیم، اضافه کرد: برگشت مسائل ارزی و تعهدات ارزی در بانک مرکزی و وجود کارت های بی نام که سبب مسائل جدی شده بود، در این قانون معین تکلیف شده است؛ این قانون مربوط به کالا و ارز است، اما اگر به قانون گذشته نگاه کنیم عمدتاً به موضوع کالا توجه شده بود.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: رمز ارز ها نیز در این قانون مورد توجه قرار گرفته و نوع اعتبارات، بودجه و سیاستی که برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا در نظر گرفته شده طوری جهت گیری شده که باید به سمت کاهش قاچاق کالا گام بردارند نه اینکه اگر قاچاق کالا افزایش یابد به نوعی از یک منظر بتواند سبب درآمد شود یا بخش هایی از کشور در جای دیگری از آن بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: امیدواریم دولت در اجرای دقیق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که می تواند یکی از معضلات جدی کشور را برطرف کند، اهتمام جدی داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "معضل کارت های بی نام بازرگانی برطرف می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معضل کارت های بی نام بازرگانی برطرف می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید