پمپئو به اظهارات مادورو درباره خرید موشک از ایران واکنش نشان داد

به گزارش وبساز 102، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه به وقت تهران در پیامی در توئیتر به اظهارات اخیر نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا درباره خرید تسلیحات از ایران واکنش نشان داد.

پمپئو به اظهارات مادورو درباره خرید موشک از ایران واکنش نشان داد

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: جای تعجب ندارد که رژیم نامشروع مادورو به دنبال تسلیحات مرگبار ایران است. دقیقاً به همین دلیل است که ما در حال بازگرداندن تمام تحریم های سازمان ملل علیه ایران از جمله تحریم تسلیحاتی هستیم. ما این تحریم ها را به طور کامل اجرا خواهیم کرد.

به گزارش وبساز 102، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به اظهارات رئیس جمهور کلمبیا در خصوص علاقه کاراکاس به خرید موشک از ایران، گفت که ایده خوبی است.

ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا پنج شنبه گذشته (30 مرداد ماه) مدعی شده بود دولت نیکلاس مادورو می خواهد از جمهوری اسلامی ایران موشک بخرد؛ اما مادورو در پاسخ به این اظهارات گفت: این ایده (خرید موشک از ایران) به ذهن من نرسیده بود.

رئیس جمهور ونزوئلا در جریان نشست کابینه دولت، که به صورت تلویزیونی پخش شده، این واکنش را مطرح نموده است.

او خطاب به ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع ونزوئلا، گفت: پادرینو، ببین چه ایده خوبی است! صحبتی با ایرانی ها داشته باشیم تا ببینیم چه موشک های کوتاه برد، میان برد و دوربردی دارند، به خصوص که روابط خیلی خوبی بین ما هست.

مسئولان جمهوری اسلامی ایران هنوز به این خبر و اظهارات مادورو واکنشی نشان نداده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پمپئو به اظهارات مادورو درباره خرید موشک از ایران واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو به اظهارات مادورو درباره خرید موشک از ایران واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید