اخبار اقتصادی

معین اعضای یک هیئت تفحص در مجلس

نماینده مردم مهاباد در مجلس از مشخص اعضای هیئت تفحص از نحوه واگذاری پتروشیمی باختر به بخش خصوصی بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه در کمیسیون مالی اطلاع داد.

2 بهمن 1399

نتیجه انتخابات آمریکا، آنچه از انتخاب بایدن مهمتر است

خبرنگاران - گروه بین الملل: سرانجام مجمع برگزینندگان آمریکا یا همان کالج الکترال، حکم نهایی خود را صادر کرد تا با معرفی جو بایدن دموکرات به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده، به آشفتگی های پساانتخاباتی سرانجام دهد.

1 بهمن 1399

بانک مرکزی، بانکهای خارجی مجوز اختصاصی و موردی می خواهند، آمریکایی ها هر لحظه بخواهند مجوز را لغو می نمایند

خبرنگاران - این روزها حدس های زیادی در فضای رسانه ای کشور برای خرید واکسن کرونا مطرح شده است؛ مردم جزییات این موضوع را نمی دانند که مانع جدی برای خرید واکسن کرونا چیست. مشکل کجاست و چرا ایجاد شده است. به دلیل وجود همین ابهامات مصاحبه کوتاهی با دکتر همتی...

28 دی 1399

کمیسیون آموزش از وزیر علوم برای حضور در این کمیسیون دعوت کرد

دستور جلسات هفتگی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی از روز شنبه 4 آذر ماه الی روز چهارشنبه 8 آذر ماه 96 اعلام شد.

7 دی 1399

شرایط آزادی مالی ایران چگونه است؟

شاخص آزادی مالی که از سال 1996 میلادی توسط موسسه فراسر منتشر می گردد بر تاثیر باز بودن فضای مالی کشورها بر جذب سرمایه گذاری، رشد مالی، سطح درآمد سرانه و خط فقر متمرکز است. سال جاری مانند سال گذشته 162 کشور در این رده بندی لحاظ شده اند و اطلاعات مالی در بازه...

3 دی 1399

چالش های بخش کشاورزی ایران و راهکارهای توسعه جامع

بر اساس بررسی های این مرکز، بخش کشاورزی حدود 6.6 درصد تولید ناخالص داخلی ایران را به خود اختصاص می دهد و 17.7 درصد اشتغال و 5.9 درصد صادرات غیرنفتی کشور به این بخش مربوط می شود. همچنین بخش کشاورزی ایران تأمین کننده حدود 80 درصد مواد غذایی کشور و نیز 80 تا 90 درصد...

2 دی 1399

تفاهمنامه جدید بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد

تفاهمنامه گشایش اعتبار اسنادی داخلی (LC) و اعطای تسهیلات خرید دین برای شرکت های دانش بنیان بین بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور تسهیل فعالیت آنها در قالب زنجیره های تامین و کاهش نرخ تامین اقتصادی مورد احتیاج این شرکت ها، منعقد شد.

26 آذر 1399

بایدن با کسب 6 رای دیگر الکترال رئیس جمهور می گردد

خبرنگاران - گروه بین الملل: انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و انتخابات کنگره این کشور روز سه شنبه سوم نوامبر (13 آبان ماه) در سرتاسر ایالات متحده برگزار گردید و فرایند شمارش آرای حضوری، پستی و غیابی این انتخابات از بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران شروع...

16 آذر 1399

درمان خانگی اسهال (درمان اسهال با طب سنتی)

مصرف دمکرده زیره و دارچین و زنجبیل، خاکشیر یخمال، جوشانده هل و میوه هایی نظیر سیب و موز نارس از راهکارهای درمان خانگی اسهال است.

9 آذر 1399

تعبیر خواب کاهو - دیدن کاهو خوردن در خواب چه معنایی دارد؟

با تعبیر خواب کاهو، تعبیر خواب مزرعه کاهو و تعبیر خواب کاشت و جمع آوری کاهو همراه مجموعه تعبیر خواب مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

7 آذر 1399

ترامپ چه راهی برای پیروزی دارد

ایسنا نوشت: نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که جو بایدن فاصله قابل توجه و ثابتی با دونالد ترامپ پیدا نموده است؛ هم در سطح ملی و هم در ایالت های مهم محل رقابت.

4 آذر 1399

گیلان 170 کتابفروشی فعال دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اعلام خبر در پیش بودن اجرای طرح حمایتی پائیزه کتاب از کتابفروشی های متقاضی در استان خواست در سایت طرح کتاب...

28 آبان 1399

راز داشتن حافظۀ برتر از زبان قهرمانان جهانی حافظه

در این مطلب، راز داشتن حافظه برتر از نگاهِ آلکس مولن (قهرمان جهانی حافظه) را میخوانید.

28 آبان 1399

ازعصرجریان آمارگذرکرده ایم به عصر جریان داده ها رسیده ایم ، علیرضا زاهدیان- رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی

افزایش سهم آمارهای رسمی در ادبیات برنامه¬ریزان و سیاستمداران کشور نشان می دهد یکی از دغدغه های اصلی نظام آماری کشور که برنامه ریزی بدون توجه به آمارهای مستند بود، کم رنگ تر شده است به گونه ای که در گذشته نظام آماری از نظام برنامه ریزی، تصمیم گیری بر مبنای...

26 آبان 1399

امضا تفاهم نامه همکاری معاونت امور فرهنگی با شرکت پست ویژه نمایشگاه کتاب مجازی

به گزارش خبرنگاران ، جلسه هماهنگی با سازمان ها و نهادهای مختلف برای برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب با شرکت ملی پست ایران با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رمضان علی سبحانی فر، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، ایوب دهقانکار،...

26 آبان 1399

تدوین استاندارد روش آزمون برای گرمکن های گازسوز تابشی نانوکاتالیستی آغاز شد

تدوین استاندارد ملی ویژگی ها و روش آزمون برای گرمکن های گازسوز تابشی نانوکاتالیستی به شرکت دانش بنیان به فرآوران نوین آریا سرمد به عنوان بزرگترین واحد تولیدکننده این محصول در کشور واگذار شد.

22 آبان 1399

دولت خسارت توقف 6 فروند کشتی در چین را پرداخت می کند

با دستور معاون اول رئیس جمهور، زیان تحمیلی صاحبان کالا و صادرکنندگان ناشی از توقف 6 فروند کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بنادر چین به عنوان هزینه های تحریمی محاسبه می شود.

22 آبان 1399

ارزان ترین دوچرخه؛ 2میلیون تومان

به گزارش خبرنگاران، قیمت دوچرخه نسبت به سال گذشته حداقل سه برابر افزایش پیدا نموده است. انتظار می رفت که به سبب کاهش تقاضا در ایام کرونا بازار شاهد کاهش قیمت این وسیله ورزشی پرطرفدار باشد، اما صعود نرخ دلار این اجازه را نداد.

17 آبان 1399

اخاذی اینترنتی امیر عرب از زنان

نیروی انتظامی در اعلام مهمترین حوادث 24 ساعت گذشته، از کشف یک پرونده اخاذی با ترفند جعل عنوان امیر عرب از زنان و دختران جوان اطلاع داد.

14 آبان 1399

کسادی بازار، بیکاری خاتم کاران شیخ شبانی را رقم زد

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری شیوع کرونا مسائل فعالان حوزه صنایع دستی را دوچندان نموده است و اگر فکری به حال شرایط کارگاه های فراوری خاتم در روستای شیخ شبان نگردد، قطعا جبران این خسارت در آینده دشوارتر می گردد.

13 آبان 1399
تعداد: (109)