اخبار سیاسی

معین اعضای یک هیئت تفحص در مجلس

نماینده مردم مهاباد در مجلس از مشخص اعضای هیئت تفحص از نحوه واگذاری پتروشیمی باختر به بخش خصوصی بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه در کمیسیون مالی اطلاع داد.

2 بهمن 1399

نتیجه انتخابات آمریکا، آنچه از انتخاب بایدن مهمتر است

خبرنگاران - گروه بین الملل: سرانجام مجمع برگزینندگان آمریکا یا همان کالج الکترال، حکم نهایی خود را صادر کرد تا با معرفی جو بایدن دموکرات به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده، به آشفتگی های پساانتخاباتی سرانجام دهد.

1 بهمن 1399

بانک مرکزی، بانکهای خارجی مجوز اختصاصی و موردی می خواهند، آمریکایی ها هر لحظه بخواهند مجوز را لغو می نمایند

خبرنگاران - این روزها حدس های زیادی در فضای رسانه ای کشور برای خرید واکسن کرونا مطرح شده است؛ مردم جزییات این موضوع را نمی دانند که مانع جدی برای خرید واکسن کرونا چیست. مشکل کجاست و چرا ایجاد شده است. به دلیل وجود همین ابهامات مصاحبه کوتاهی با دکتر همتی...

28 دی 1399

واکنش شدید آلرژیک دو انگلیسی به واکسن کرونا

یک روز پس از شروع طرح سراسری واکسیناسیون کرونا در انگلیس، عضو ارشد سازمان ملی بهداشت این کشور از واکنش شدید آلرژیک دو انگلیسی به این محلول دارویی اطلاع داد.

28 دی 1399

کمیسیون آموزش از وزیر علوم برای حضور در این کمیسیون دعوت کرد

دستور جلسات هفتگی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی از روز شنبه 4 آذر ماه الی روز چهارشنبه 8 آذر ماه 96 اعلام شد.

7 دی 1399

بیان راهکارهای سازمانی در بهینه سازی فرایندها در نشست بررسی عملکرد اداره کل امور اداری و پشتیبانی

تهران (پانا) - فعالیت های شش ماهه اول اداره کل امور اداری و پشتیبانی با حضور رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

5 دی 1399

چالش های بخش کشاورزی ایران و راهکارهای توسعه جامع

بر اساس بررسی های این مرکز، بخش کشاورزی حدود 6.6 درصد تولید ناخالص داخلی ایران را به خود اختصاص می دهد و 17.7 درصد اشتغال و 5.9 درصد صادرات غیرنفتی کشور به این بخش مربوط می شود. همچنین بخش کشاورزی ایران تأمین کننده حدود 80 درصد مواد غذایی کشور و نیز 80 تا 90 درصد...

2 دی 1399

الکاظمی: ماموریت دولت عراق برگزاری انتخابات در موعد مقرر است

نخست وزیر عراق تاکید نمود که انتخابات زودهنگام این کشور در موعد مقرر آن (16 خرداد 1400 شمسی) برگزار خواهد شد.

26 آذر 1399

ملاقات مجازی الکاظمی و ولیعهد عربستان

خبرگزاری عربستان از ملاقات مجازی ولیعهد این کشور با نخست وزریر عراق اطلاع داد.

20 آذر 1399

ظریف: درد اقبال برای وحدت مسلمانان، نگرانی جهان اسلام امروز است

تهران (پانا) - وزیر خارجه کشورمان گفت دردی که علامه اقبال برای وحدت مسلمانان احساس می کرد، نگرانی جهان اسلام امروز است.

18 آذر 1399

بایدن با کسب 6 رای دیگر الکترال رئیس جمهور می گردد

خبرنگاران - گروه بین الملل: انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و انتخابات کنگره این کشور روز سه شنبه سوم نوامبر (13 آبان ماه) در سرتاسر ایالات متحده برگزار گردید و فرایند شمارش آرای حضوری، پستی و غیابی این انتخابات از بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران شروع...

16 آذر 1399

جاسیندا آردرن پیروز قاطع انتخابات پارلمانی نیوزیلند

حزب کارگر چپ میانه جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند پیروز قاطع انتخابات سراسری امروز (شنبه) در این کشور شد و در واقع از سوی رای دهندگان بابت واکنش قاطع به پاندمی کووید-19 جایزه دریافت کرد.

5 آذر 1399

ترامپ چه راهی برای پیروزی دارد

ایسنا نوشت: نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که جو بایدن فاصله قابل توجه و ثابتی با دونالد ترامپ پیدا نموده است؛ هم در سطح ملی و هم در ایالت های مهم محل رقابت.

4 آذر 1399

دولت خسارت توقف 6 فروند کشتی در چین را پرداخت می کند

با دستور معاون اول رئیس جمهور، زیان تحمیلی صاحبان کالا و صادرکنندگان ناشی از توقف 6 فروند کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بنادر چین به عنوان هزینه های تحریمی محاسبه می شود.

22 آبان 1399

با ابقای 3 ساله نیروهای آمریکایی در عراق مخالف هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، احمد الاسدی سخنگوی ائتلاف الفتح عراق در سخنانی گفت که این ائتلاف مخالفت خود با حضور نیروهای آمریکایی در عراق برای سه سال آینده را به اطلاع مصطفی الکاظمی رسانده است.

10 آبان 1399

هفته بعد بورس چه می شود؟ ، پیش بینی آینده کوتاه مدت بازار سهام

به گزارش خبرنگاران، در هفته اخیر با وجود خوشبینی های پیش از شروع هفته شاخص بازار سهام بار دیگر یک فرایند منفی را پشت گذاشت. اما با وجود رشد منفی 4.5 درصدی شاخص در هفته گذشته اما برای هفته بعد مجددا سیگنال های مثبتی قابل مشاهده است.

7 آبان 1399

گسترش فعالیت بدافزار مخرب اموتت در جهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، بدافزار اموتت در دور جدید حملات خود ده ها کشور اروپایی، آسیایی و امریکایی را هدف قرار داده است. اما آمریکا، کشورهای اروپای غربی و هند و پاکستان محل تمرکز فعالیت آن بوده است.

5 آبان 1399

تردید درباره عرضه زودرس واکسن کرونا ، عارضه وخیم در یکی از داوطلبان آزمایش واکسن بریتانیایی را متوقف کرد

شرکت آسترا-زنکا کارآزمایی های جهانی یک واکسن تجربی بر ضد کروناویروس را که مراحل نهایی را می گذراند، به خاطر بروز یک عارضه وخیم توضیح داده نشده در یکی از شرکت کنندگان در بریتانیا متوقف کرده است.

2 آبان 1399

آشنایی با بخش های دیدنی قلعه سرخ یا لال قلعه در هند

قلعه سرخ (رد فورت یا لال قلعه Red Fort or Lal Qila) بزرگترین مرکز جلب گردشگران در شهر دهلی پایتخت هندوستان است. لال در زبان هندی به معنی قرمز است.

30 مهر 1399

سارا سندرز: اون به من چشمک زد، ترامپ گفت فداکاری کن!

سخنگوی سابق کاخ سفید در کتاب خاطرات جدیدش از چشمک زدن رهبر کره شمالی به وی و شوخی های ترامپ سخن گفته است.

26 مهر 1399
تعداد: (97)